Ücretsiz Keşif
İsim :
Telefon :
Adres :

Duyurular
  İçmekan Boya Usta...
Okyanus Boya iç mekan alçı, boya, kaplama işlerinizi eşyalarınıza ve zemine ...
  Çatı İzolasyonu...
Okyanusboya çatı izolasyonu işlerinizde güvenle tercih edebileceğiniz bir fi...
  Yaz - Kış Yalıtım...
Okyanus boya liderliğinde başlattığımız yaz kış yalıtım günlerinde 4 mevsim ...
  Gri Strafor...
Okyanus boya yalıtım sistemlerinde gri strafor kullanarak sadece soğuk haval...
  Doğa İle Dost...
Okyanus boya doğa ile barışık sloganından yola çıkarak gelirinin bir kısmı i...

Makaleler
Uygulama prosedürü
Mantolamanın faydaları
Yapılarda ısı problemi
Bina yöneticilerinin dikkatine
Renk kartelası
Renklerin anlamları
Garanti şartnamesi
Markalarımız
Örnek sözleşme
   

Ziyaretçi Sayısı

 • Aktif Ziyaretçi : 2  
 • Bugün Tekil : 3  
Ayrıntı
 

[ Yönetici Girişi ]

 
 
SÖZLEŞME ÖRNEĞİ
 

İŞ SÖZLEŞMESİ

 ……………… APT/SİTE YÖNETİMİNİN                                    

                                         

                             UYGULAMA PROSEDÜRÜ     

1- İşe başlanmadan önce gerekli güvenlik tedbirleri tarafımızca sağlanacaktır. Yerlere branda serilip branda üzeri portatif  boru iş iskelesi kurulacaktır. İskele belirli noktalarda özel ankraj bağlantılarıyla binaya sabitlenecektir. İskele yükseklik ayarları ise’’ayar milleri vasıtasıyla’’ yapılacaktır.İskele altlarına 2m genişlikte polipropilen örtülerek cepheden düşebilecek boya ve sıva atıklarının bahçe tretuvar zeminini kirletmesi önlenecektir.

2- Cepheler tamamen çekiçlenerek gevşek ve ayrık durumdaki beton ve sıvalar sökülüp atılacak alttan sağlam beton yüzeyi ortaya çıkartılacaktır. Alttan çıkan demir donatlar tel fırça ile temizlenip üzerine SİKA MONOTOP 610   aderans harç ile aderans yapılarak korozyona karşı koruma altına alınacaktır. Sonrasında da kalıp konulup alman malı kobau armür elyaf takviyeli SİKA MONOTOP 612 tamir harcı ve SİKA LATEX katkılı 350 dozda harç ile sıva ve beton tamirleri yapılacaktır.

3- Kurtarmayan mermerlere pvc alüminyumlu denizlik eklenecektir.

4-Uygulamaya başlamadan önce cephedeki pimaşlar kelepçeleriyle birlikte tamamen  sökülüp uygulama bittikten sonra kırık çatlak var ise yenisi ile değiştirilip cepheye uygun renkte boyanıp uygulama bittikten sonra cepheye  monte edilecektir.

6- Dış cephe ısı izolasyon sistemine başlanmadan önce yüzey kontrol edilip düşey veya yatay 1,00 cm geçen bozukluklar kaba sıva ile düzeltilecektir.

7- Su basma seviyesinde veya toprak seviyesinde sistemi darbelerden korunması için 0.8 mm et kalınlığında alüminyum dan imal edilmiş yalıtım levhası kalınlığında uygun genişlikte damlalık taşıyıcı su basma profil kullanılacaktır.

8- NEOPAR KARBON TAKVİYELİ 16 DANSİDE B1 zor alev alan alıcı TS 825 e uygun olup dış cephe ısı yalıtım  levhaları kullanılacaktır.

9- Kaplamaya hazır yüzeye, 3 cm lik NEOPAR karbon takviyeli  Isı yalıtım levhalarının arka yüzeyine komple yapıştırıcı çekilecek duvara bastırılıp ve hafifçe kaydırılarak yapıştırılacak. Böylece daha iyi yapışma sağlanacaktır. Levhaların sıkıştırılması esnasında, yanlardan fışkıran yapıştırma harcı, bir sonraki levha yerleştirilmeden önce mutlaka temizlenecek ve levha aralarında boşluk oluşturulmayacaktır.

10- Yalıtım levhalarını cephe yüzeyine ankre etme için sert plastikten mamül polietren gövdeli poliamt çivili geri dönüştürülmüş  plastik içermeyen 10 mm çaplı, 100 mm boyunda (TSE 825 uygun yalıtım kalınlığı belirlendikten sonra yalıtım levhasının kalınlığına göre dübel boyu seçilecektir.

11- Her bir tabakaya 6 adet dübel çakılacaktır.

12-Sıva Donatı Filelerimiz cam ipliğinden dokunmuş olup ,olumsuz dış ortam koşullarına ve alkaliye dayanımlıdır.Özel bir kaplama sayesinde dış ortam koşulları ve alkaliye dayanıklılığı geliştirilmiş olup yüksek çekme-gerilme mukavemetine sahiptir.  Dokuma Sıklığı: 4x4 mm  ,    En :100 cm , Boy :50/100 cm ,Ağırlık : 75/90/110/145/160gr/m2

 

12-Binanın dış köşeleri ve pencere köşelerine alüminyum paslanmaz çelik köşebentler takılıp çivilerle monte edilecektir .Yerleştirme işleminden sonra,ısı yalıtım levhalarının üzerine 1 kat TSE BELGESİ SAHİP polistren   olarak  2 mm kalınlıkta sıva çekilme işlemine başlanacaktır.İlk kat henüz kurumadan çatlamayı önleyici 160 gr lık Sıva Donatı Filesi  uygulanacaktır. Sıva içersine hafifçe bastırılarak mastarlanacaktır . Sıva filesi ek yerlerinde birbiri üzerine 10'ar cm bindirilecektir.

13- Çimento özel granülometreye sahip maks.1mm inorganik dolgu ve katkı maddelerinden oluşan elastik katkılı sıva malzemesi kullanılacaktır.

14-Hava sıcaklığına ve cephenin güneş alma durumuna göre bir kuruma süresi bırakılarak tekrar 1kat çimento özel polistren elyaflı harç çekilecektir.

15- Son kat sıva harcının kurumasından sonra, boya işlemi öncesi yüzey tamamen astarlanıp üzerine DEKORATİF SIVA uygulandıktan sonra  SİTE yönetiminin istenilen renkte ve desende    2 kat FİLLİ  SİLİKON ESASLI DIŞ CEPHE BOYASI uygulanacaktır.

17-Apartmanın iki yangın merdiveni zımparalanıp antipas uygulanacaktır.Ve cepheye uygun bir renkte yağlı boya ile boyanacaktır.

18-Açık balkonlar cepheye uygun renkte boyanacaktır.

 

NOT : KULLANACAĞIMIZ ÜRÜNLER TSE BELGESİNE SAHİPTİR.

GARANTİ yukarıda tarifi yapılan binanızın dış cephe mantolama işlemleri  sonrasında bina dış cephesi uzun yıllar sorunsuz olarak sizlerle hizmet edecektir. Bunun yanında binanız dış cephe mantolama malzemesinin kabarmaya,dökülmeye, aderasyonun kaydedip cepheden ayrılmaya karşı 7  yıl süreyle de OKYANUS BOYA malzeme ve işçilik garantisi altındadır.Binanın iç yapısından herhangi bir su kaçağı ,sıvadan ve statik yapıdan kaynaklanan oturma çatlama ve bina çalışma deformasyonu,dış cepheye 3.Şahısların müdahelesi,bina duvarlarına darp müdahele yapılması,deprem,yer sarsıntısı,su basması,yangın gibi doğal afetler sonucu oluşabilecek problemler de garanti kapsamı dışındadır.

GENEL GİDERLER

Yapılacak olan uygulamada  nakliyeler, kullanım gereçleri .İskele bedeli ve işçilik ,uygulama malzemeleri .Ve işçilik sigorta primleri firmamız tarafından karşılanacak.

Fiyatlara K.D.V.Dahil değildir.

MALZEMELİ VE İŞÇİLİKLİ  FİYAT BİLDİRİMİ:

 

DIŞ CEPHE TOPLAM FİYATI:…………………………………...                 TL

ÇATI TOPLAM FİYATI…………………………………………….                TL

 

ÖDEME ŞEKLİ: MALZEME TESLİMATINDA  ( %    ) PEŞİN

GERİ KALAN  [     ] EŞİT TAKSİTLE ÖDENECEKTİR

 

OKYANUS BOYA                           İŞİ ALAN                                    İŞİ VEREN

0216-461-59-83                                                                              APT YÖNETİMİ ……

0216-461-59-84                            

FAX:461-62-76

 

Anasayfa  |  Kurumsal  |  Hizmetlerimiz  |  Referanslar  |  Ürünlerimiz  |  İletişim

2H web tasarım